АРХІТЕКТУРНО-МІСТОБУДІВНІ ОСОБЛИВОСТІ ОДЕСЬКОЇ КІНОСТУДІЇ ЯК ПЕРЕДУМОВИ ЇЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ


Ключові слова: кіно, кіностудія, павільйон, модернізація, містобудівна структура.

Анотація

У статті висвітлюються практичні засади можливої архітектурно-містобудівної модернізації Одеської кіностудії на основі порівняння з іншими кіностудіями.
Історія розвитку архітектурної структури Одеської кіностудії практично не була досліджена. Виявлені літературні джерела загалом приділяли увагу власне історії створення кінострічок та персоналії студії. Тому існує потреба в узагальненні наявної інформації, а також визначенні шляхів розвитку даної кіностудії.
Особливістю наявних українських кіностудій було те, що їхня діяльність базувалася виключно на планових державних замовленнях і бюджетному фінансуванні. Зазвичай, при проектуванні і будівництві кіностудій в СРСР не враховувались багато факторів, які на сьогодні є надзвичайно суттєвими. Наприклад, вартість землі, податок на землю, енергоносії тощо. Тому забудовники таких студій могли дозволити собі будувати 3–4 павільйони на площі 8 гектарів. Однак на сьогодні таке розміщення вважається абсолютно неекономним та неефективним.
Варто зазначити, що застарілі технології, відсутність фінансування і замовлень зменшують конкурентоздатність державних студій порівняно з приватними. І дані фактори, за відсутності модернізації та перегляду принципів роботи, дають підстави прогнозувати подальший поступовий занепад таких студій.

Посилання

Harin, Fabiian. “Tam, de narodzhuietsia kino-film”. Kino. 11 (23) (1927): 7. Druk.
Kozlenko, Ivan. “Master-klass Ivana Kozlenko na OMKF-2015”. Odesa International Film Festival. Youtube.
Web. 24 Serp. 2017. Kostromenko, V. V. Ocherki istorii Odesskoy kinostudii. Lutsk: ChAO “Volyinskaya oblastnaya tipografiya”, 2017. Pechat.
Orelovich, S. L. “Scho robit Odeska kInofabrika?”. Kino 7 (43) (1928): 14. Druk. Rudyih, E. M. Kak delalos kino v Odesse. Odessa: Optimum, 2002. Pechat.
Опубліковано
2019-12-15
Як цитувати цю статтю:
Komarov, M. (2019). АРХІТЕКТУРНО-МІСТОБУДІВНІ ОСОБЛИВОСТІ ОДЕСЬКОЇ КІНОСТУДІЇ ЯК ПЕРЕДУМОВИ ЇЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ. Збірник наукових праць «Українська академія мистецтва», (28), 18-22. https://doi.org/https://doi.org/10.33838/naoma.28.2019.18-22