Керівництва для авторів
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ПУБЛІКАЦІЙ У НАУКОВОМУ ВИДАННІ
Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури
Збірник наукових праць «УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВА»
Наукова стаття має містити такі структурні елементи
(виділяються жирним шрифтом):
- постановка проблеми;
- актуальність дослідження;
- аналіз останніх досліджень та публікацій;
- мета;
- виклад основного матеріалу;
- висновки.
1. ОФОРМЛЕННЯ ТА ПОДАННЯ СТАТЕЙ
Статті до редакційного відділу подаються українською або англійською мовами: текстова частина у роздрукованому вигляді, до якої додаються окремо виведені на папір та пронумеровані ілюстрації й пронумеровані текстівки (підписи) до них.
Ці ж матеріали подаються також в електронному вигляді (текст (Word, файл має бути названий прізвищем автора статті, назву необхідно набирати латиницею), ілюстрації чорно-білі (у TIFF, JPG) й текстівки до них (Word)).
Вимоги щодо текстової частини:
масштаб сторінки – 100%, шрифт – Times New Roman, розмір
шрифту № 14, міжрядковий інтервал – 1,5.
Просимо авторів дотримуватися також наступних правил:
- Автор самостійно (або за допомогою працівників бібліотеки) визначає і вказує індекс УДК (розміщуючи його у верхньому лівому кутку першої сторінки), що є обов’язковим для статей в наукових періодичних виданнях.
- Після УДК (нижче) автор вказує свій ID ORCID (реєстрацію див.: https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u169/instrukciya_dlya_reiestraciyi_v_orcid_0.pdf
- На початку статті зазначаються повне ім’я, по-батькові та прізвище автора, вчений ступінь або наукове звання, для аспірантів – назва кафедри, науковий керівник (ім’я (ініціал), прізвище, вчений ступінь або наукове звання).
- Назва статті має бути короткою і точно відображати її зміст.
- Після назви україномовної статті розміщуються анотація українською мовою та ключові слова.
- Після назви англомовної статті розміщуються анотація англійською мовою та ключові слова.
- Після списку цитованих праць подаються назва статті, ім’я та прізвище автора, анотація і ключові слова англійською мовою, яка, згідно з вимогами, відображає основний зміст статті та результати дослідження і повинна мати обсяг 2000 знаків з пробілами. Анотація англійською мовою, ключові слова (разом з перекладом назви статті, імені та прізвища автора) додаються окремо на аркуші і мають бути завірені печаткою установи, де працює автор, або печаткою фірми, яка перекладала текст.
- Для англомовних статей розширеною до 2000 знаків має бути україномовна анотація.
- Обсяг статті не повинен перевищувати 12 сторінок (з ілюстративним матеріалом включно), але має бути не менше 5–6 сторінок.
- Посилання на ілюстрації в тексті наводяться у круглих дужках (наприклад (іл. 1)) з поміткою на полях рукопису бажаного місця розташування їх у верстці: Іл. 1; Іл. 2. На всі ілюстрації до статей автори повинні вказувати їхнє походження або дозвіл на публікацію від правонаступника.
- Кожна таблиця повинна мати номер і назву.
- Посилання на цитовані праці в статті наводяться відповідно до ухваленого вченою радою НАОМА міжнародного стилю «Асоціації сучасної мови (MLA Style)»
- Посилання на власні публікації допускаються лише в разі нагальної потреби.
- Список цитованих праць (за алфавітом і без нумерації) розміщується після висновків і має бути оформлений відповідно до вимог MLA Style.
Після нього подаємо «References», що необхідний для коректного індексування посилань статті наукометричними та пошуковими системами; він дублює перший список латиною та наводить кириличні джерела у перекладі (за його наявності у цитованому виданні) або у транслітерованому вигляді. (Онлайн-конвертер для транслітерації:
- з української мови http://translit.kh.ua/?passport
- з російської мови http://english-letter.ru/Sistema_transliterazii.html
У списку «References» необхідно до джерел обов’язково додавати DOI (digital object identifier) – цифровий ідентифікатор об’єкта, якщо він присвоєний цитованому джерелу.
Перевірити наявність DOI можна через будь-яку пошукову систему.
Якщо цитоване джерело має назву англійською мовою (наприклад, стаття в науковому журналі), для вірного цитування необхідно вказувати саме його.
У списку «References» не дозволяється використання кириличних символів, тому посилання в списку обов’язково мають бути оформлені латиною.
Для перевірки наявності кириличних літер у латинському тексті (і навпаки – латинських у кириличному) можна скористатися будь-якою програмою, наприклад:
- Кириллические буквы в латинском тексте (http://aruseni.alwaysdata.net/layouthighlight/)
Назви періодичних видань (журналів) треба наводити відповідно до офіційного латинського написання за номером реєстрації ISSN, які легко знайти на сайті журналу або в будь-якій науковій онлайн-базі. В елементах опису не можна використовувати фігурні лапки, лише звичайні прямі (" "), не можна заміняти латинські літери на кириличні.
Краще уникати онлайн-перекладачів, оскільки найгіршим варіантом є некоректний переклад назви видання.
2. РЕЦЕНЗУВАННЯ
У збірнику наукових праць діє система подвійного «сліпого» рецензування.
- До рецензування допускаються наукові статті, оформлені відповідно до вимог, що висуваються редакційною колегією видання. Рукописи розглядаються на відповідність висунутим вимогам головним редактором та членами редколегії і можуть бути поверненні на дооформлення або відхилені через суттєву невідповідність редакційній політиці, етичним засадам журналу, вимогам до рукописів. Повідомлення про отримання, повернення, відхилення рукописів надсилаються авторам електронною поштою.
- За наявності зауважень на етапі первинного контролю, стаття може бути повернута авторові для доопрацювання.
- При дотриманні усіх вимог рукопис статті передається редакторові для подальшої роботи.
- Редактор надає статті реєстраційний код і видаляє з неї відомості про автора (-ів) (кодування статті).
- Закодована стаття надсилається електронною поштою:
а) членові редколегії, відповідальному за науковий напрямок по темі статті (внутрішній рецензент);
б) зовнішньому рецензентові.
До зовнішнього рецензування залучаються вітчизняні та закордонні доктори наук, науковці, що мають наукові праці з проблематики, яка заявлена у статті. Від проректора з наукової роботи Академії такому науковцю направляється лист із проханням про рецензування і типова форма рецензії (Додаток 2). Після отримання згоди, рецензентові надсилається стаття (без інформації про автора).
Зовнішній рецензент, як правило, обирається випадково, з урахуванням поточного навантаження та за його згодою.
- Член редколегії (внутрішній рецензент) та зовнішній рецензент, що одержали закодовану статтю, заповнюють типову форму-бланк (див. Додатки 2, 3) і обирають один з варіантів рекомендації: рекомендовано до публікації; рекомендовано на доопрацювання; не рекомендовано до публікації.
- У випадку відмови або необхідності доопрацювання рецензент/член редколегії повинен надати письмове аргументоване пояснення причин такого рішення.
- Рекомендації рецензентів надсилаються електронною поштою на адресу редакції.
- Остаточне рішення щодо статті приймається на засіданні редакції, у складі: головний редактор, заступник головного редактора, відповідальний секретар. Рішення приймається з урахуванням отриманих рецензій.
- Подальша робота зі статтею, прийнятою до публікації, здійснюється апаратом редакції відповідно до технологічного процесу.
- Рішення редакції направляється авторові (-ам). Статті, що вимагають доопрацювання, надсилаються авторові (-ам) разом із текстом рецензії, що містить конкретні рекомендації з доробки статті. Анонімність рецензентів гарантується редакцією журналу.
- Доопрацьований варіант статті направляється на повторне рецензування. У випадку повторного негативного результату рецензування стаття відхиляється та не підлягає подальшому розгляду.
- Редакція не вступає в дискусію з авторами відхилених статей.
- Рецензії та рекомендації на кожну статтю зберігаються в редакції в електронному вигляді упродовж двох років від дня виходу номера збірника, в якому розміщена рецензована стаття.
Прізвище та ім’я рецензента (зовнішнього і внутрішнього) вказується наприкінці статті.
- Статті друкуються в авторській редакції.
- Редакція залишає за собою право на незначне редагування і скорочення, зі збереженням головних висновків і авторської стилістики.
- Відхилений оригінал авторові не повертається.
- Автор статті повністю відповідає за правильність викладених фактів, цитат, посилань, вживаних у статті прізвищ та імен тощо, про що він стверджує своїм підписом на звороті останньої сторінки, вказавши: вичитано, вивірено, відредаговано, дата, підпис.
- Всі статті проходять перевірку на ступінь унікальності авторського тексту за допомогою програми «Антиплагіат» (відповідно до Статті 1, 5 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»; Статті 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права»; п. 16 «Порядку присудження наукових ступенів і присвоєння вченого звання старшого наукового співробітника»).
- Якщо відсоток оригінальності статті становить менше 80%, то стаття до подальшого рецензування не допускається і повертається авторові.
Довідка за телефонами:
(044) 272-10-37 (редакційно-видавничий відділ НАОМА, редактори);
(067) 941-09-06 (Ганна Лотоцька, зав. редакційно-видавничого відділу НАОМА);
e-mail збірника: hanna.lototska@naoma.edu.ua
ДОДАТКИ
Додаток 1. MLA Style (текст)
Додаток 2. Бланк для зовнішньої рецензії
Додаток 3. Бланк для внутрішньої рецензії
Додаток 4. Інформація про автора (-ів). Подають окремим файлом за формою, що наведена нижче. Якщо автор не один, то форму заповнює кожен окремо
Додаток 5. Форма заяви для автора (-ів)
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.